Не дарма кажуть: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Тому сьогодні, в еру цифрових фотоапаратів, будь-яка розповідь про подорож зобов’язаний бути доповнений фотографіями. І бажано, щоб ці фотографії були хорошої якості.

Коли ми подорожуємо і фотографуємо наше оточення, ми завжди хочемо, щоб такі знімки якщо вже не вражали, то хоча б зацікавлювали інших людей. Для цього ми викладаємо фото в соціальних мережах, обмінюємося посиланнями з друзями, робимо з фото слайд-шоу з музичним оформленням або друкуємо фотографії у вигляді альбому.

На що знімати?

Не всі готові з собою в поїздку брати громіздку професійну дзеркалку. І звичайно ж, далеко не всі туристи є професійними фотографами. Але привезти красиві фотографії може кожен, хто цього дійсно захоче.

З компактною і бюджетної камерою, наприклад, вельми важко зробити гарне розмиття заднього фону. Зате компактний фотоапарат має одну незаперечну перевагу перед дзеркальними фотоапаратами. За рахунок своїх розмірів вона завжди в будь-якій ситуації при вас. Така камера дозволяє робити фотографії там, де ви б пошкодували про залишену вдома громіздкою зеркалке. Практично будь доступною вам фототехнікою можна зробити фотографії, які потім буде не соромно показати знайомим.

Щоб навчитися гарно фотографувати, мало купити фотоапарат. Для цього потрібно багато фотографувати: підсвідомо запам’ятовувати принципи побудови кадру, шукати вдалі колірні рішення, вчитися ловити момент, а потім до місця вживати свої навички в побуті.

Інша справа, якщо ви фотографуєте професійно і збираєтеся зробити фотографії для продажу турфірмі, щоб він міг їх використовувати в своїй поліграфічної продукції. У такому разі, безумовно, немає альтернативи дзеркальній фотокамері з великим, громіздким і дорогим светосильним об’ектівом.Когда ви фотографуєте виключно для себе, то вам цілком підійде і компактна камера попроще. Бажано щоб вона мала ширококутний зум-об’єктив, ручний режим, і давала можливість зберігати фотознімки у форматі RAW.

Крім того, останнім часом виробники фотоапаратів випускають на ринок чимала кількість беззеркальних компактних камер, оснащеної якісною змінною оптикою. У таких моделях встановлена матриця формату APS, вони мають великий дозвіл, в них є можливість зйомки в темряві без істотних шумів, вони підтримують роботу із зовнішніми спалахами. Такий клас фототехніки буде відмінним супутником будь-якого туриста.

Знімати чи у форматі RAW?

Збереження знімків у форматі RAW дає вам багато переваг. Часті значні, а іноді і незначні помилки можна виправити при обробці RAW-кадрів в спеціальних програмах. Але чи всі готові провести кілька годин, а то й днів, конвертуючи знімки в RAWе у формати, які можна відтворювати на комп’ютері і викладати в соц мережі?

Насправді це нескладне питання. Сьогодні карти пам’яті всім доступні за ціною. Великі обсяги карт дозволяють зберігати фото відразу в двох форматах (у більшості камер є така функція). У такому випадку JPEG ви можете відразу переглядати на комп’ютері, а архів можна зберегти в RAW, щоб потім з ним як слід повозитися.

Завжди варто прикладати трохи додаткових зусиль і це будете винагороджені захопленням ваших друзів і знайомих. Фотографуйте, працюйте над собою і вдача посміхнеться вам.

Корисне посилання: як навичится фотографувати?