Фотографії — складний товар. Грамотно оцінити їх з натхнення, не покладаючись на певні принципи і канони вельми проблематично. Щоб розпізнати фотографа, який вміє добре знімати, потрібно знати декілька нюансів цього ремесла.

Поганого фотографа можна обчислити за такими огріхів, як провали в тіньових місцях (погана деталізація фону) і використання штампів. А найстрашніше, що може бути на весільних знімках, це — неприродність поз і поведінки людей на знімках. Тепер давайте конкретніше.

Пропрацьовування деталей

Пропрацьовування деталей в тіней вимагає більш ретельного розгляду. Хороший документальний знімок, зроблений під час церемонії в РАГСі, не повинен мати провалів. Його завдання — зберегти всі деталі зовнішнього вигляду нареченого і нареченої для сімейної історії. Є інший тип фотографій — художні фотографії — з свідомо завищеними контрастом. Часто такі фото робляться в чорно-білому варіанті. На таких знімках тіні можуть провалюватися, привертаючи тим самим увагу глядача до світлим ділянкам знімка.

Використання штампів

Штампами фотографи називають надокучили, часто вживані прийоми у весільній фотозйомці. Проблема штампів в тому, що вони рано чи пізно приїдаються. Коли певну техніка починають використовувати всі кому не лінь, такі знімки вже не сприймаються всерйоз. До прикладу, фото нареченої на долоньці нареченого. Сьогодні такі фото використовують хіба що в гумористичному контексті.

Крім того, багатьом напевно попадалися на очі фотографії з польоті молодятами і родичами в повітрі. Цей прийом прийшов до нас із Заходу. Коли в синьому небі ширяють молоді білозубі красиві хлопці і дівчата, це викликає посмішку. Але, коли на цьому фото ще є і старички, що намагаються подолати силу земного тяжіння, це викликає хіба що співчуття.

Ще один штамп — фото молодих на напівзруйнованих будинків і заводських руїн. У тексті звучить безглуздо, але тим не менше таких фото вистачає з надлишком. Можна зрозуміти бажання фотографа сфотографувати наречену на контрастному фоні: мовляв, краса на тлі розрухи! Але всьому є межа, не всі ідеї варто реалізовувати так буквально.

Хоча є чимало штампів, що міцно увійшли в побут весільних фотографів, які нікого не дратують і сприймаються цілком нормально. Наприклад: наречена, обіймаються берізку або поцілунок молодих на тлі мальовничого ландшафту. Це природно і відповідає моменту, тому має право на існування. Успішність сюжетів такого роду обумовлена талантом кожного окремого фотографа і особливим шармом головних героїв таких фотографій.

Підсумовуючи все вищесказане, зверніть увагу, якщо у фотографа в портфоліо багато фотографій, де наречений і наречена виглядають неприродно, задумайтеся: навіщо вам потрібна така пам’ять про день народження вашої сім’ї?