Загалом сімейні фото можна умовно розподілити на три групи:

  1.   особисті сімейні фото
  2.   традиційні сімейні фото
  3.   фото з життя сім’ї

Кожна сім’я зберігає безліч фото. У більшості своїй вони малоякісні та суто документальні. Причини в тому, що знімки робляться поспішно, технічним аспектам зйомки взагалі не приділяється уваги, та і творчий елемент відсутній. Найпростіше розв’язати цю проблему, звичайно, запросивши професійного фотографа.

Але як обійтися власними силами?

Грамотний портрет повинен відображати особистості людей. Існує декілька простих, але ефективних методів зйомки якісних сімейних фото.

Ловіть цікаві вирази облича

Емоції і вдало уловлені моменти додають динаміки до кожного фотознімку. Будь-який портрет залишає відчуття неповноти, якщо на нім відсутні вирази облич. Щирі погляди, невимушена бесіда — ось що має бути на фотографіях. Моделі можуть спілкуватися, гуляти, розмовляти та зовсім не звертати на вас уваги. У такі моменти краще всього фотографувати закохані пари.

Знімайте при природному освітленні

Фотографії без використання спалаху завжди виглядають природніше. Кращий час для зйомок на вулиці — раніше ранок або вечір перед заходом. В цей час сонце дає м’яке освітлення, яке завжди дуже вдале.

Застосовуйте реквізит

Реквізит особливо важливий при роботі з дітьми. Нехай дитина в кадрі у щось грає. Займіть її чимось — і фотосет пройде легко, невимушено та емоційно.

Фокусуйтеся правильно

Одним із загальних правил зйомки сімейних портретів є фокусування по очах з використанням відкритої діафрагми. Це дасть можливість залишати фон розмитим, акцентуючи увагу на різких лицях.

Грайте з кадруванням

Є поширена думка, що портрет завжди повинен бути вертикальним. Це зовсім необов’язково. Пробуйте різні варіанти. Переходи від одного типу кадрування до іншого можуть дати цікаві та несподівані результати.

Це загальні поради і рекомендації. На практиці ж, щоб отримати відмінні кадри, потрібно просто багато знімати. І з досвідом у вас все вийде!