українською

Як фотографувати їдло?

Отримати красиві, апетитні знімки їжі не так вже і просто. Адже за допомогою фотографії глядача можна як притягнути, так і відштовхнути.

Для того, щоб красиво сфотографувати їжу, необхідно використати світловідбивач, щоб підсвітити тіні. Якщо знімати на макрооб’єктив, то у вас буде виходити дуже маленька глибина різкості. Якщо подивитися роботи професійних фотографів, то основне освітлення йде ззаду, тобто це контрове світло. Адже вони використовують дуже маленьку глибину різкості.

Перший момент — це освітлення. Гарно якщо є природне освітлення. Але якщо ви використовуєте телеоб’єктив, вам максимально треба відкривати діафрагму. Вибирайте її трішки вище і під кутом над їжею. Таким чином, нам треба використати додаткове джерело освітлення, щоб висвітлити глибокі тіні від тарілки і тіні на самій їжі.

Є невелика хитрість при виборі точки зйомки — при зйомці їдла треба використати діафрагму 2,8 або 4.

Можна використати довгофокусний об’єктив або макрооб’єктив для зйомки їстівних припасів. Ставимо тарілку ближче до вікна, так щоб світло падало ззаду.

І при цьому треба буде заповнити ті тіні, які утворюються при використанні контрового світла. Якщо подивитися журнал про подорожі, то практично кожен з них містить фотографії їжі, яку можна спробувати в тій або іншій країні. Розмістіть її навпроти світла звідки воно падає: з вікна або іншого джерела. Якщо ви знаходитеся в ресторані, то можете використати просту білу серветку з паперу або ганчірку. Важливо навести точний фокус, від цього залежить зовнішній вигляд фотографії. У вас може бути дуже маленька частина зображення у фокусі, а решта — ні. Можна використати природне світло від вікна.

Друга важлива особливість при фотографуванні їжі: враховуйте кут падіння світла. Виставляйте мінімальне число діафрагми, яку дозволяє виставити ваш об’єктив. Так, ми отримуємо спрямований шматочок світла ззаду згори під кутом що падає на тарілку. При цьому максимально наближаємося до їжі. Маленький рефлектор дуже зручно розташувати де вам треба. Оскільки ніби ви сидите над тарілкою, тому що так ваші знімки виглядатимуть натуральніше і привабливіше для глядача.

Зверніть увагу на роботу фотографів, які працюють з їжею:

Приклад фотографування їжі.