українською

Як фотографувати в студії з постійним освітленням?

Фотографування в студії — жанр фотографії, що вимагає досвіду і вправності. Новачкові, що перший раз потрапив в студію, буде складно розібратися з освітлювальними приладами і підібрати навіть найпростішу схему освітлення. Але в цьому випадку є вихід з ситуації. Адже в студії можна знімати не лише з імпульсним освітленням, але і з постійним. Така робота дещо простіша. У неї є свої особливості.

Передусім перед початком зйомки варто визначитися, в якій студії ви зніматимете. Вибір студій зараз дуже великий. Слід звернути увагу на інтер’єрні фотостудії. У таких приміщеннях для вас вже буде облаштовано творчий простір для отримання цікавих фото. Оренда інтер’єрних студій, само собою, дорожче від звичайних. Але це того коштує. Заощадивши і орендувавши просту студію з білим фоном і порожнім залом (за невеликі гроші — ще і крихітним), вам буде складно отримати цікаві фотографії. Це має сенс, якщо вам треба зробити фотосессію для каталогу одягу (модель в різному одязі на білому фоні). Якщо ж мета фотосесії — створення творчих  фотографій зі своєю атмосферою, то варто подумати про інтер’єрну фотостудію.

Що стосується освітлення, у більшості студій воно імпульсне. Те, є ви працюватимете із спалахами. У деяких студіях є і лампи постійного світла. З ними простіше працювати, оскільки вам відразу буде видний результат. Мінуси постійного освітлення в тому, що з ним важче працювати моделі — вона відчуватиме постійне яскраве світло в очі і перегрівання від потужних ламп. І це зазвичай коштує дорожче. Штучне постійне світло зазвичай використовують для відеозйомок. Є і інший варіант — природне постійне світло. Про це і піде мова далі.

При роботі в студії без спалахів, єдине джерело природного світла — світло з вікна. Тому, якщо ви маєте намір знімати з таким світлом, бронювати студію слід у світлий час доби. По-друге, не кожна студія для цього може підійти. У деяких вікна занадто малі, в деяких вони можуть буди взагалом відсутніми.  Це треба обов’язково враховувати. Коли ви врахували усі вищеописані чинники, знайшли гарну студію, знайшли модель — що робити далі?

Тепер зверніть увагу на вашу техніку. Для роботи з природним освітленням знадобитися світосильна оптика. Забудьте про кітовий об’єктив. У ідеалі у вас має бути 50мм 1.2 або 85мм 1.2 або 35мм 1.4. В крайньому випадку, об’єктив зі світлосилою 2.8.

Наступний момент — позування для моделі. Це тема для окремої статті. Варто підкреслити, що модель має почувати себе комфортно і у вас з нею має бути емоційний контакт. Ці два моменти вже дають 80% успіху.

Маючи відповідну техніку, вдало підібране місце для зйомки, підготовлену модель і м’яке світло з вікна, вам залишається шукати виграшні ракурси і покладатися на свій смак. Тут складно радити щось конкретніше, оскільки це залежить від кожного індивідуально.

Приклад фотосесії в студії.

Робота проходила як з імпульсним, так і з постійним освітленням.