українською

Вибір місця весільної прогулянки: де краще проводити весільну фотосесію?

Кожне весілля починається з визначення точної дати проведення, після чого, як правило, обирають ресторан, ведучого і, звичайно ж, весільного фотографа. Незважаючи на все розмаїття людей, їх смаків та стилів різних весіль, завжди є спільні проблеми і питання, схожі для всіх пар. Весільному фотографу дуже часто доводиться відповідати на одні й ті ж організаційні питання. На деякі з них ви зможете найти відповіді у цій статті. Сподіваюся, ця інформація буде корисною. Наприклад, на питання «де краще проводити весільну фотосесію?».

На це питання однозначної відповіді немає. Немає ідеального місця для зйомки, в якому буде ідеальний світ, атмосфера пейзаж. Порада у таких випадках завжди одна — вибирайте місце спільно з фотографом виходячи з зручності розташування конкретної локації від Вашого РАГСу, будинку або ресторану. Більш того, смаки у всіх різні — комусь подобатися романтика — ліс, поле, парк або озеро, а комусь щось діаметрально протилежне: руїни, стройка або графіті. Заздалегідь можна обміркувати можливі і прийнятні варіанти локацій, а остаточне рішення вже прийматив в день весілля.

Найголовніше враховуйте такі важливі фактори:

1. Погода і світло

Яскраве сонце — ворог художньої фотографії. Воно призводить до значних контрасних тіней на обличчах людей. Якщо ви їдите на зйомку в сонячний літній день — вибирайте ранковий або вечірній час. Добре знімати на світанку або на заході сонця. Якщо це не можливо — вибирайте місце, де є тінь,  тіньові алеї або відповідна архітектура. Якщо називати конкретні місця в Києві де можна знімати при яскравому сонці — особисто мені до душі парк і озера в поблизу монастиря в Китаєво (розташовується між вулицями Китаївській, Червонопрапорної і проспектом Науки). Крім цього, непогане, але останнім часом надмірно популярне місце — це парк «Феофанія».  Ланцюжок озер та наявність як відкритих так і закритих алей робить це місце досить вдалим, незважаючи на те, що найкрасивіша частина парку все таки повністю відкрита до сонця. Ще варто зазначити Києво -Печерську Лавру або парк «Аскольдова могила» трохи нижче Лаври. Там є як відкриті так і закриті для сонця місця і досить різноманітні локації для зйомки.

Якщо у весільний день похмуро, не поспішайте засмучуватися тому що хмари і затягнуте небо — це великий софт бокс над Вашою головою. А для фото таке розсіяне світло — просто знахідка. Якщо у вибраний Вами день погода саме така — можна сміливо їхати на будь-які відкриті місця — знімати буде добре скрізь. Для хмарної погоди добре підійде для зйомок вулиця Воздвиженська, центральний Ботанічний сад, Лавра, Китаєво, парк Слави.

Якщо ж йде невеликий і не затяжний дощ — порятунком можуть бути парасольки (до речі , є білі весільні парасольки, які можна взяти на прокат або купити спеціально для такого випадку) — такий дощ не буде серйозною перешкодою і його можна перечекати, знімаючи Вас у колон або просто під парасольками на вулиці.

Якщо ж дощ затяжний і сильний, і небо не віщує просвіту — потрібно їхати в закрите місце. Це може бути затишне (і обов’язково світле), кафе; може бути оранжерея ботанічного саду та інше.

2. Відокремленість

Другий важливий момент при виборі місця для зйомки — це безлюдність і атмосфера самоти. Всі розуміють, що знімати історію кохання, романтику і почуття в натовпі людей важко. Але все одно багато хто вибирає дуже людні і популярні місця, такі як Маріїнський парк, Махайловсую площу або місце біля пам’ятника «Либідь « . Всі ці місця — це потік людей, шум, гам: починаючи від складності паркувати машину і закінчуючи складністю зловити кадр без людей на задньому плані. Тіні в цих місцях також немає , якщо палить сонце — залишається тільки мружитися, мучаться від спеки або їхати в інше більш затишне місце. Хоча і там можно зробити цікаві знімки, все залежить від вашого настрою. Авжеж, чим місцевість більш безлюдна, тим простіше працювати, тим більше творчої буде зйомка і тим більше креативних можливостей відкрито. Взагалом, для хорошої професійної фотозйомки зовсім не потрібний величезний парк і сотні метрів пройденого маршруту. Все що потрібно для красивих знімків — час і спокійна атмосфера. Три дерева на фото можуть виглядати як цілий ліс. З цього ще один висновок — не потрібно намагатися встигнути відвідати якомога більше різних парків чи об’єктів. Краще виберіть 2-3 місця але різних за стилем, наприклад парк та архітектура (Ботанічний сад та Лавра). Адже просто 2 парку на фотографіях потім відрізнити буде важко — знімки будуть схожі.

3. Персональні можливості і нестандартний підхід

Часто буває так, що хтось із близьких родичів працює на цікавій посаді і може надати для фотосесії службові приміщення або транспорт. Чому б не використати це для зйомки? Якщо Вам подобатися креатив і є можливість — пробуйте. Ідей може бути багато: вагон поїзда або трамвая, цех заводу або дах висотного будинку, автозаправка, будівельний майданчик, руїни якогось об’єкту і т.п. А може у Вас є гарний мотоцикл і ви можете використовувати його для фотосесии…втім, це вже не має відношення до місця зйомки. Ідеї для час зйомки — це вже інша тема.

Якщо Ваше весілля намічається не в Києві і не в обласному центрі — принцип вибору — повинен бути таким само, як описано вище, але варто відзначити ще додаткові можливості — можна зупинитися посеред поля з колосками, кукурудзою, стогів сіна або руїн старих будівель, біля коней або старих тракторів тощо.

Виділяйте на прогулянку багато часу — не менше 3 -х годин, враховуйте погоду, і зручність транспорту до місця зйомки (що б не втрачати час на переїзди з кінця в кінець міста), і тоді навіть відвідавши одну локацію — ви залишитеся задоволені результатом!