українською

Скільки коштує фотограф на весілля?

Скільки коштують послуги фотографа на весілля? — з цим питанням неодмінно стикаються молодожони, починаючи готуватися до весілля.

Зрозуміло, що питання ціни на послуги фотографа першочергове. Потім вже йде відбір фотографів за їх портфоліо виходячи із заданого бюджету. Ключовий момент полягає в розумінні того, нижче якої ціни опускатися не варто. Адже, враховуючи велику кількість фотографів сьогодні, це неминуче веде до істотного зниження якості роботи і значного демпінгу на цьому ринку. Не варто думати, що чим дешевше, тим краще. Якщо добре пошукати, можна знайти фотографа на весілля взагалі безкоштовно. Чи варто говорити, яка обробка фотографій буде у такому разі і взагалом якого рівня фотограф вам попадеться…

Якщо питання про вартість фотографа стоїть дуже жорстко, то простіше попросити пофотографувати весілля своїх друзів або знайомих. Результат буде не гірше, аніж якщо ви запросите фотографа, який купив бюджетну камеру пару місяців назад і одраз вирішив підкорити ринок демпінговими цінами.

Чи варто замовляти фотографа на увесь день або ні — вирішувати вам. Можна обмежитися найважливішими моментами: наприклад, тільки збори вдома, РАГС і прогулянка.

Справа в іншому. При перегляді потенційних фотографів для вашого весілля, спочатку треба ознайомитися з портфоліо і лише потім дзвонити і домовлятися. Часто люди одразу заходять в розділ ціни, бачать приємні оку цифри і відразу дзвонять такому «фахівцеві». Як вже писалося вище, в деяких випадках краще взагалі не замовляти фотографа, чим замовляти будь-кого.

Хто може дозволити собі знімати весілля дешево?

Для надання дешевих послуг фотографа на весілля достатньо:

  • Наявності бюджетної дзеркальної камери. Більше менш чіткі кадри ви отримаєте тільки на сонячному світі. Про художню складову і говорити не варто. Тут є обмеження як з боку техніки, так і в досвіді її експлуатації.
  • Декількох повідомлень на безкоштовних дошках оголошень в інтернет. Цей пункт не вимагає ні великих зусиль, ні витрат на рекламу, яку треба окупати.

Все дуже просто. Тому дешево.

Чому  професійний фотограф на весілля коштує своїх грошей?

Серйозна робота вимагає значних матеріальних і розумових інвестицій. Це і час і гроші і зусилля. Отже, для надання якісних послуг треба:

  • Придбати професійну техніку. Це включає: фотокамеру, якісні об’єктиви, зовнішні спалахи і синхронізатори до них, фотопарасольки, батареї, акумулятори і так далі. Також: потужний комп’ютер для обробки фотографій, професійний монітор, графічний планшет. До речі, техніка швидко застаріває і вимагає апгрейдов і налаштування.
  • Навички роботи з графічними програмами, досвід постобробки. Вимірюються у роках.
  • Час на обробку весільних знімків. З вами на весіллі фотограф знаходиться декілька годин. Це — робота, яку усім видно. Але є ще маса часу, що витрачається на обробку знятого матеріалу. На це йдуть дні, навіть тиждні.
  •     Рекламний бюджет. Складається з:

-вартості розробки і підтримки сайту
-вартості пошукового просування
-вартості контекстної реклами

  • А ще фотограф повинен ще щось заробити.

Підсумовуючи ці чинники, стає ясно,  що робота на професійному рівні коштує своїх грошей. Розуміння цих фактів дає чітке уявлення про те, що хороша якість не може коштувати малі гроші.