Що варто знати про фотографію людині, яка хоче отримувати якісні, красиві і незвичайні знімки? Часто те, що ми бачимо через призму фотоапарата, набагато відрізняється від того кінцевого результату, який видає нам дисплей. Кожному хочеться, щоб знімок був ідеальним або близьким до того; без світлих плям, помутніння і розпливчастості.

Давайте, перелічимо, які основи необхідно знати кожному, хто тримає в руках фотоапарат. Отже, почнемо, мабуть, з витримки. Ця функція налаштовується як автоматично, так і вручну. Це певний проміжок часу, який вираховується в малих частках секунди, за який світло проникає через об’єктив фотоапарата на матрицю. Або, простими словами, момент фіксації самого кадру. Інтервал її змінюється приблизно від 30 до 1/4000 секунди. Правильна і підходяща настройка впливає на чіткість фотографії, короткий термін витримки для фотографій в русі або для макрозйомки. А довгий нагоді для зйомки при не дуже гарному освіщенні, щоб фото не здавалося змазаним і каламутним. Всі звертали увагу на таку функцію на фотоапараті, як баланс білого. З ним все трохи простіше, його налаштування впливають на відтінок білого кольору та відтінку на знімку. Фото може виявитися яскравіше і світліше, насиченішим.

А ось з діафрагмою буде поскладніше. Пояснити це можна більш доступно, надавши приклад. В об’єктиві існує затвор, який, під час натискання кнопки зйомки як би замикається і, тим самим, виробляє знімок. На прикладі очного зіниці буде зрозуміліше. Уявіть, що фотоапарат — це наше око. Ось час, за який ми встигаємо моргнути, і є витримка. Параметри витримки залежать від освячення, налаштовуються також, вручну і автоматично.

Сама якість знімка і його вдале виконання залежить від значення діафрагми. Світлочутливість матриці, або по іншому ISO, повністю залежить від джерел світла навколо вас. Дає знімку чіткість і дозволяє зробити хороші кадри при сутінках або при дуже слабкому освітленні. Чим нижче ISO, тим менше зернистість на фото, шум. Все залежить від освячення, і значеннями світлочутливості можна грати, вибирати значення, але частіше на фотоапаратах стоїть автоматичне визначення світла, камера сама розрахує значення, відповідне для випадку і хорошого знімка. Напевно, найважливіше і необхідне вже написано. Звичайно, існує ще безліч функцій і можливостей, які обов’язково потрібно знати і використовувати, ви в цьому розберетеся тільки виходячи з цих ось основних термінів. Будьте уважні, і у вас все вийде, це тільки здається складним і незрозумілим на перший погляд, насправді все простіше.

Не зайвим буде почитати про те, як правильно будувати композицію, або у чому секрети натюрморту.

Також корисне посилання: