Щоб навчитися добре позувати перед камерою, вам зовсім не обов’язково відвідувати школу моделей чи курси. Освоїти й успішно практикувати позування на зйомках вас навчать журнали про моду!

В ідеалі, це повинні бути видання, присвячені високій моді (hi-fashion), наприклад, такі монстри, як «Vogue», «Elle», «Harper’s Bazaar» і т.п., але можуть підійти і менш імениті їх представники. Найбільше нас цікавлять fashion-story, зазвичай в таких зйомках максимально розкривається потенціал моделі.

Для зручності та ефективності розіб’ємо навчальну програму на пункти:

  • Пункт перший.

Все починається з теорії. Виберіть у журналі фотосессію з моделлю і розглядайте її уважно, вникаючи в деталі. Недостатньо просто погортати сторінки, як ви це робите зазвичай. Дивлячись на моделей з журналу, не варто забувати, що всі ці люди — високооплачувані фахівці в індустрії моди, вони знають свою роботу досконально. Але нехай вас не лякає їх бездоганна зовнішність і рівень майстерності — всі ці люди цілком реальні, і вони не завжди були іконами стилю. Секрет їхнього успіху полягають у завзятій роботі над собою.

  • Пункт другий.

Отже, ви вибрали фото з моделлю. Вивчайте цю фотографію, як через мікроскоп. Вас повинно цікавити все: як була зроблена поза, в якій позиції перебувала голова моделі, положення тіла, де її руки і ноги. Зверніть увагу, в якому становищі перебували пальці моделі, і т.д.

  • Пункт третій.

Практика. Для початку спробуйте в точності відтворити позу моделі, яку ви в даний момент вивчаєте. Тут нічого соромиться — швидше за все, колись ця модель з журналу була в схожій ситуації. Всі з чогось починають. Обов’язково практикуйте свою позу, стоячи перед дзеркалом.

Потім приступайте до часткового зміни пози, починайте злегка змінювати позицію голови, рук, ніг. Відчуйте різницю між копіюванням та імпровізацією. Продовжуйте до тих пір, поки не досягнете такої варіації пози, яка перевершить оригінал. Важливо, щоб ви відчували себе впевнено в цій позі. Практикуйте її до тих пір, поки вона не стане для вас природною.

  • Пункт четвертий.

Емоційна частина. Зверніть увагу на те, як модель проявляє емоції в кадрі. Якщо вона серйозна, чи спрацює ця ж поза, але з посмішкою? Чи підійде сором’язливий погляд, сексуальний погляд, погляд гніву і т.д.? Відпрацьовуючи свої емоції, знайдіть ту, яка «запрацює» найкраще з вашої власної варіацією пози.

І не забувайте, природність завжди додасть шарм і приємний емоційний відтінок будь-якому кадру!