Фоторепортаж — це оповідь про подію за допомогою фотографії. Візуальне подання — самий дохідливий мову, зрозумілу всім людям. Якщо говорити про усному оповіданні, то оповідачі бувають різними: в одних голос привертає до себе — таких хочеться слухати і слухати, в інших голос такий, що сон наступає моменально. Так само і з фотографією. Можна робити цікаві, що привертають до себе знімки, а можна знімати сіро і буденно, так що дивитися буде нудно.

Упорядкування кадрів за певним порядком докладно розглядається в літературі про кіно. А саме, в книгах про кіномонтажу. Можна відшукати багато корисної читаючи статті на цю тему. Мова зайшла про кіномонтажу, так як про це ремеслі написано чимало корисних книг, актуальним і фотографам.

Монтаж кадрів в документальних фільмах та фоторепортаж дуже схожі. Головне — це те, що раз зняте подія вже необоротно і неповторно. По ходу відеомонтажу або верстки колажу з фотографій виходить користуватися тільки тим, що виявилося у видошукачі відео-або фотокамери.

Такий набір знімків зобов’язаний складатися тільки з дуже хороших і відмінних фотознімків. Про це варто пам’ятати кожній людині, що взявся за фотозйомку. Складно, практично неможливо в рамках однієї статті сказати, як робити хороші кадри. Нижче наведено поради, як робити найбільшу кількість різнопланових фотознімків, адже саме вони складають загальне враження про події заході.

У фоторепортажі завжди треба бачити показане подія з різних ракурсів. Як телеглядачеві, так і читачеві фотоблога завжди хочеться бачити більше подробиць. Але ключові моменти залишаються незмінними, це:

  •         Місце проведення події (вулиця, приміщення, стадіон) Невдалою можна вважати серію фотографій, наприклад, зняту виключно крупним планом, так що в рузельтате не буде зрозуміло, де відбувалося захід.
  •         Хто і як говорив (акцент на ключовому персонажа і його поведінці)
  •         Скільки людей було присутнє і їх реакція події

Майбутньому глядачеві необхідно показувати різні кадри. Мова про наповнення фотографій, про ступінь їх інформативності для глядача і про загальний рівень деталізації. Слідкуйте за тим, щоб ваші кадри були збалансовані. Повинні бути присутніми як середні, великі, так загальні плани. Як ви їх будете знімати — на широкоугольнику або телевик — не важливо. Головне, пам’ятайте — фотографії повинні виходити різноплановими.