Ніколи не створити художнього твору без виношені, грамотної, хорошої ідеї. Без ідеї годі й братися за таку справу, як натюрморт. Навіть коли вона є, потрібно її ще донести до глядача, не загубитися в технічних тонкощах. Це під силу не кожному. Але все-таки спробуємо за щось для початку зачепитися. Що таке натюрморт? Натюрморт — (франц. nature morte — «мертва природа») — художнє зображення неживих предметів в образотворчому мистецтві.

Есть істотна відмінність фотомистецтва і класичного образотворчого мистецтва. Художник, що пише картину, маючи в розпорядженні фарби і полотно, докладає чимало сил для створення об’ємної композиції. Його зусилля багато в чому направлені на те, щоб зобразити тривимірну форму на двомірній площині. Крім цього, для художника знання техніки живопису — це знання законів побудови реалістичної картини з реалістичною формою і кольором. І насправді, кожен художник повинен прагнути виходити за межі двомірної площини картини, передавати перспективу, показувати глибину простору і зберігати оригінальну колористику.

Хтось це робить більш успішно, хтось менш. Фотограф в цьому сенсі легко і невимушено конкурує з живописцем. Натиснув на кнопку і бачиш, що в подробицях перенесено на матрицю цифрового фотоапарата. Тим не менш, маса фотоблог, фотосайт завалена несмачними фотографіями кувшинчиков, келихів з вином, яблук і іншої їжі. А адже що головне у творчості? — Ідея. Якщо немає ідеї, немає і мистецтва. Для створення грамотного натюрморту потрібно не просто натиснути на спуск затвора. Необхідний грамотно розставлені світло, що підкреслює обсяг тих же кувшинчиков з яблуками, потрібна гарна художня драпірування і багато іншого. Але, все ж, цього теж недостатньо.

Технічна досконалість знімка — не запорука його художньої цінності. На відміну від художника, який намагається передати обсяг, фотограф може зробити зворотне. Прибрати обсяг, зробити картинку плоскою, як ніби намальованою. Так би мовити, наслідувати невмілому художнику. Можна сконцентруватися на фактурі предмета або передати одну грань від усього його обсягу. Можна таким чином змусити глядача здогадуватися про продовження фотокартини. Так чи інакше, оригінальна ідея — ось що зробить ваш знімок незвичайним, незабутнім і неповторним.